AK Parti ve MHP, yerel seçim için 59 ilde mutabakata vardı

Cumhur İttifakı’nda yer alan AK Parti ile MHP, yerel seçim için mutabakata vardı. MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, “30 büyükşehirin 28’inde AK Parti, 2’sinde ise MHP aday çıkaracak” dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, AK Parti ve MHP heyetleri arasındaki görüşmenin ardından partisinin genel merkezinde açıklama yaptı. 26 Ekim’den beri 13. toplantılarını yaptıklarını aktaran Yıldız, 30 büyükşehirden 28’inde AK Parti adayının, 2’sinde de MHP adayının destekleneceğini söyledi.

Yıldız, “Görüşmeler neticesinde 30 büyükşehirde iş birliği yapılması, bu şehirlerden Mersin ve Manisa’da MHP adaylarının desteklenmesi, 28 büyükşehir belediye başkanlığında ise AK Parti adaylarının desteklenmesi kararlaştırılmıştır” diye konuştu.

Geriye kalan 51 ilin 22’sinde iki parti de kendi adaylarıyla seçime katılacak. Yıldız, “51 ilin 22’sinde her iki partinin ayrı ayrı kendi adaylarıyla seçime katılması, geri kalan 29 il merkezinde iş birliği yapılması kararlaştırılmıştır. Tarihi önemi sebebiyle Ahlat’ta AK Parti adayının desteklenmesi, Sögüt’te ise MHP adayının desteklenmesi uygun bulunmuştur. Ayrıntılı bilgiler önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşılacaktır” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx