Böylesine Az Rastlanır! Ölen Babasının Ardından Öyle Bir İlan Yayınladı ki

Babasına olan kızgınlığı o öldükten sonra bile geçmemiş. Aksine, içini dökebilmek için babasının ölmesini beklemiş. Bunu verdiği ölüm ilanından anlıyoruz.

Denis, babası için onu ‘istismarcı, narsist’ bir ebeveyn olarak damgalayan çok sert bir ölüm ilanı yayınladı, felcin onu konuşamaz hale getirmesinden mutlu olduğunu bile söyledi ve ölümüne yol açtığı için Karma’ya (hem fiziksel hem de zihinsel her türlü eylemin sonuçlarının kaçınılmaz olduğunu ifade eden felsefe) teşekkür etti.

Memnuniyet duyuyorum

Amanda Denis, TikTok’ta babası Stefan Harold Kandulski için yazdığı ve şu sözlerle başlayan ölüm ilanının ekran görüntülerini paylaştı: “Açıklamaktan memnuniyet duyuyorum.

Denis, yerel bir cenaze evinin bunu yapmayı reddetmesi üzerine anma yazısını sosyal medyada yayınlamak zorunda kaldığını söylüyor. Kızına göre, Kandulski ilkesiz bir baba/koca/kardeş/oğul’, ‘istismarcı, narsist bir ebeveyn’ ve gittiğini görmekten mutlu olduğu ‘sefil bir insandı’.

Birden fazla felç geçirdikten sonra – biri ‘neyse ki onu konuşamaz hale getirdi’ – 74 yaşındaki Kandulsi’nin ‘sonunda nalları diktiğini’ yazdı. Takip eden bir videoda Denis, destekleyici yorumlar da alan ‘sperm donörü’ için ölüm ilanı videosunda insanlara destekleri için teşekkür etti.

‘Çok güzel bir ölüm ilanıydı, bizim gerçeğimizi de anlatıyor, keşke o zaman bu cesarete sahip olsaydık. Teşekkürler,’ diye yazdı Denis’in takip TikTok’unda bir yorumcu.

Kandulski geçirdiği çok sayıda felcin ardından Penticton, British Columbia’da öldü. Ontario’da ikamet eden Denis, ölüm ilanının kendi versiyonunun babasının cenaze evi tarafından reddedildiğini ve daha sonra bunu kendi başına yayınlamaya karar verdiğini söyledi.

Bu yılın başlarında ‘sefil’ babasının ölümünü duyduktan sonra ne yapması gerektiğini bildiğini ifade eden Denis, “Ben hiçbir zaman lafı dolandıran biri olmadım, her zaman dürüst ve açık sözlü biri oldum. Babamın vefatını öğrendiğimde, ‘Sanırım bir ölüm ilanı yazmalıyım’ dedim – ve ortaya bu çıktı”diyor.

Ayrıca, babası için cenaze töreni düzenlememeye karar verdi, çünkü babası Denis’e göre ‘insanlara küçümseyerek davranıyordu’. Dolayısıyla bir cenaze törneini hak etmiyordu. Hayli tartışmalı ölüm ilanını babasına katlandıkları için hastane personeline teşekkürle bitiren Dennis “’en iyi yaptığı şeyi, yani hak edeni ölüme yollayan Karma’ya da özel bir övgüde bulundu.

Birçok kişi hikayelerini paylaştı

Kanada medyasına verdiği röportajlarda, ilk anılarının çoğunun babasının duygusal ve fiziksel tacizini içerdiğini söyleyen Denis hayatının ilerleyen dönemlerinde onunla bağlarını tamamen koparmaya karar vermiş.

‘Artık kendim de dahil olmak üzere sevdiğim hiç kimseye zarar vermesini istemiyordum’ diye anlatıyor bu kararını. Ölüm ilanının, baba olmaya uygun olmadığını düşündüğü ebeveyn için mükemmel bir son uğurlama olduğuna inandığını da söylüyor. Şu sözleri dikkat çekici: “Tüm ebeveynler iyi değildir ve bu sorun değildir. Bunun hakkında konuşulabilir. Bazı insanlar ebeveyn olmak için yaratılmamıştır”.

Denis’in ölüm ilanı – ve TikTok videoları – istismarcı ebeveynlere sahip olan veya önemli ölçüde gergin ilişkileri olan diğer kişilerle gerçekten çevrimiçi bir bağ kurdu. Yüzlerce yorumcudan övgü ve destek aldı. Birçok kişi de kendi hikayelerini paylaştı.

Birinin yazdığı şuydu: “Bunu yazmanın ne kadar katartik olduğunu hayal edebiliyorum. Anneme soğuk kuzey rüzgârı adını verdiğimiz bir mektup yazdım. Ona karşı hissettiğim her şeyi yazdım. 10 sayfa. Gülümseyerek vazosuna koydum. Hayatınız boyunca bunu yaşamak zorunda kaldığınız için üzgünüm. Ailenizi savunduğunuz ve başkalarına yalnız olmadıklarını gösterdiğiniz için sizi alkışlıyorum. Yaşadığınız acı ve ıstırap için çok üzgünüm. Ölüm ilanı mükemmeldi.”

İlandaki son mesaj

Denis, acı verici bir konu söz konusu olduğunda başkalarının da kendi hikayelerini paylaşmaya ve gerçekleri dile getirmeye mecbur hissetmelerini umduğunu söylüyor. Başkalarını, genellikle Facebook veya Instagram’da görünen cilalı kısımların ötesine geçmeye ve hayatlarının gerçeklerini anlatmaya çağırıyor: “Görünüşte hepimizin yaşadığı yüceltilmiş hayatları görüyoruz, ancak bu şeyleri göremiyoruz – önemli olan şeyleri, bizi inciten şeyleri ve bizi bugün olduğumuz insanlara dönüştüren şeyleri”.

Ayrıca, babasının gerçekte nasıl bir insan olduğunu’ anladıkları için ailesinden kimsenin ölüm ilanına itiraz etmediğini söylüyor Amanda Denis.

Ölüm ilanında yazılan son mesaj bir eylem çağrısıydı ve çiçek yerine ‘sadece hemcinslerinize karşı nazik olun, yapabildiğiniz her yere ışık ve sevgi yayın ve bu adamın açıkça yapamadığı şeyi hayatınızla yapın’ deniyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx