Ek MTV ödeyen araç sahipleri yaşadı! Tamamen ücretsiz olacak

Motorlu Taşıtlar Verigisi, otomobil sahiplerinden senede bir kere iki taksit şeklinde alınıyordu.

Bu yıl Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremin yaralarını sarmak amacıyla bir defaya mahsus ek taksit ödemesi yapılıyor. Ek MTV 2. taksit ödeme tarihleri de bu bağlamda merak ediliyor.

Geçtiğimiz günlerde AYM’ye taşınan kararda ek MTV’nin iptal olup olmayacağı merak ediliyordu. Anayasa Mahkemesi ek MTV’nin iptal olması kararını reddedince gözler 2. taksite çevrildi.

Kasım ayının gelmesiyle birlikte Emlak Vergisi ve Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle oluşan finansman ihtiyacı dolayısıyla yapılan ek MTV’nin ikinci taksit ödemeleri başladı. Vergi ödemeleri için süreç başladı.

Herkesin ödemesi gereken Emlak Vergisi ve ek MTV ödemelerinin son taksitleri bu ay sonuna kadar yatırılacak.

Ziraat Bankası, milyonlarca araç sahibine güzel haberi verdi. Banka, Ek Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemelerine özel bir kampanya duyurdu.

Başlatılan kampanya kapsamında, Ek MTV ödemelerine ücretsiz 4 taksit yapılacak. Kampanya hakkında tüm bilgiler müşterilere bildirildi.

Ziraat Bankası, Ek MTV ödemelerine özel kampanya başlattı. Bankadan alınan kampanya bilgilerine göre, 1 Kasım tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Ek Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemelerine ücretsiz 4 taksit sunulacak.

ZİRAAT BANKASI’NIN MTV KAMPANYASI DETAYLARI

Kampanya 1 Kasım – 4 Aralık 2023 tarihleri arasında yapılacak işlemler için geçerli olacaktır.

Kampanya kapsamında Ziraat Mobil uygulamamız, İnternet Şubemiz ve www.gib.gov.tr (https://ivd.gib.gov.tr, https://intvrg.gib.gov.tr) kanalları üzerinden Bankkart ve Bankkart Başak kartınızın kredi kartı özelliği ile yapacağınız taksitli Ek MTV ödemelerinizde işlemler 4 taksite bölünecektir.

Asıl kartlar, bu kartlara bağlı ek kartlar ve sanal kartlar ile yapılan Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemeleri kampanya kapsamına dahil edilecektir.

Bankkart’ın banka kartı özelliği, Bankkart Ücretsiz ve Bankkart Business ürünleri ile yapılan ödemeler kampanya kapsamına dahil edilmeyecektir.

EK MTV ÖDENMEZSE NE OLUR?

Ek MTV taksitlerinin belirlenen süre zarfında ödenmesi zorunluluğu bulunuyor.

Aksi takdirde ödenmeyen taksitler için gecikme faizi uygulanacak ve MTV borcu bulunan araçların alım-satım, muayene veya devir gibi işlemleri gerçekleştirilemeyecek.

Bu durum, araç sahiplerinin bu tarihler öncesinde gerekli ödemeleri yapmalarının önemini bir kez daha gündeme getiriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx