Eski eşinden korunmak için barikat kurmuştu

 

Dilek Acu, şidet gördüğü gerekçesiyle eşi Ahmet Çelik’ten ayrıldı. Çelik eski eşini sürekli aramaya ve tehdit etmeye devam edince Dilek Acu bu kez uzaklaştırma kararı aldı. Ancak Ahmet Çelik, Dilek Acu’nun evine gitmeye ve tehdit etmeye devam etti. Hayatından endişe kuran Dilek Acu, evinin önüne barikat kurdu. Tüm önlemlere rağmen elinde bıçakla evin bahçesine giren Ahmet Çelik, Acu’nun şikayeti sonrası tutuklandı. Yapılan soruşturma kapsamında Çelik hakkında, “silahla tehdit”, “hakaret” ve “ısrarla takip” suçlarından dava açıldı. Yaklaşık 3 ay önce tahliye edilen Ahmet Çelik bugün ikinci kez hakim karşısına çıktı.

“YAŞAMA SEVİNCİMİ KAYBETMEK ÜZEREYİM”

İstanbul 59. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yapılan duruşmaya sanık Ahmet Çelik ve müşteki Dilek Acu avukatlarıyla birlikte katıldı. Duruşmada ifade veren Dilek Acu, “Evimde çocuğumla otururken gecenin bir yarısı evime gelen camı kapıyı kıran bu şahıs ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Serbest bırakılmasından aldığı cesaretle ertesi gün yine evime gelerek beni darp etti. Saçlarımdan tutarak beni 10 metre sürükledi. Beni öldürecekti. Son anda komşularımın yardımıyla kurtuldum. Yine şikayet ettim. Yine serbest kaldı” dedi. Sanık hakkında 30’u aşan şikayeti olduğunu söyleyen Acu, “Devam eden onlarca dosyamız var. Kendi hayatımı ve çocuğumum hayatını korumaya çalışırken davaların peşinde koşuyorum Yaşama sevincimi kaybetmek üzereyim. Devletimin bana sahip çıkmasını istiyorum” dedi.

“BEN SIĞINMA EVİNDEYİM O RAHATLA YAŞIYOR”

Adaletin geç işlediğini söyleyen Dilek Acu, “Ben şu an kadın sığınma evinde kalıyorum. Çocuğum yatılı okulda okuyor. O rahatlıkla evinde mahallesinde yaşarken, istediğini yaparken ben neden darmadağınığım” dedi. Dilek Acu’nun avukatı ise, sanığın celse arasında tahliye olduktan sonra da müvekkilini rahatsız ettiğini söyleyerek tutuklanmasını talep etti.

“BEN ONU GÖRDÜĞÜMDE KAÇIYORUM”

İfadelerin ardından savunma yapan sanık Ahmet Çelik, tahliye olduktan sonra Dilek Acu’yu aradığını kabul ederek, “Çocuğumun hesap numarasını almak için aradım. Tehdit etmedim. Ben zaten onu gördüğümde kaçıyorum. 3 ay cezaevinde yattım. Memleketime gideceğim. Annemi babamı gönderdim. Ben de gideceğim” dedi. Alınan savunma ve beyanların ardından arar kararını açıklayan mahkeme sanığın tutuklanması yönünde talebi reddederek duruşmayı erteledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx