Kılıçdaroğlu yaz tatilini geçirmişti 

Cumhuriyet Halk Partisi, 27 Ekim’de (yarın) yapacağı Cumhuriyet’in 100. yıl resepsiyonu için basın mensuplarına ve üyelerine davetiye gönderdi.

?DAVETİYEDEKİ OTEL DETAYI

Davetiyede, “Büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün “iki büyük mirasından” biri olan Cumhuriyetimizin 100. yılı resepsiyonuna katılımınızdan onur duyarız” ifadelerine yer verilerek resepsiyonun 27 Ekim saat 19.00’da Ankara’daki JW Marriott Otel’de gerçekleştirileceği bilgisi yer aldı.

KAMU İHALELERİNİN PATRONUNUN OTELİ

CHP’nin 100. yıl resepsiyonu vermek için tercih ettiği JW Marriott Otel, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yaz tatilini de geçirdiği Bebek Villa Leo Otel’in sahibi olduğu Zeynel Özdoğan’a ait.

BELEK’TE YAPTIĞI TATİL İLE GÜNDEME GELMİŞTİ

Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçtiğimiz Temmuz ayında Belek’te yaptığı VIP tatil, basında oldukça geniş yer bulmuştu.

Zeynel Özdoğan’ın sahibi olduğu, geceliği 316 bin lira olan Villa Leo’daki VIP tatilinin parasını Kemal Kılıçdaroğlu’nun mu, belediyelerin mi ödediği tartışılmış, kimileri de Kılıçdaroğlu’nun otel sahibinin misafiri olduğunu iddia etmişti.

PATRONLAR DÜNYASI DİKKAT ÇEKTİ

Patronlar Dünyası Genel Yayın Yönetmeni Toygun Atilla, “O Otel Kamu İhalelerinin Patronunun Çıktı” başlıklı 8 Temmuz’da yazdığı yazısında Zeynel Özdoğan’ı mercek altına almış ve şunları yazmıştı:

“Sivaslı iş insanı Zeynel Özdoğan, Özdoğan Holding’in de yönetim kurulu başkanı. Özkar İnşaat ise Özdoğan Holding bünyesindeki inşaat şirketi.

Meselenin düğümlendiği yer ise tam burası…

Kemal Kılıçdaroğlu’nun VIP bayram tatilini geçirdiği, birlikte fotoğraf çektirerek poz verdiği Zeynel Özdoğan’ın sahibi olduğu Özkar İnşaat, son 20 yılda yaklaşık 30 milyar liralık hacmi ile en çok kamu ihalesi alan ilk 15-20 şirket arasında yer alıyor.

Grubun aldığı kamu ihaleleri arasında Çine Adnan Menderes barajı, Ayvalı barajı ve hidroelektrik santrali, Manyas sağ sahil sulama regülatörü, Ankara Sivas demiryolu ve 16 milyar 949 milyon lira bedelle aldıkları Yerköy-Kayseri hızlı tren ihalesi bulunuyor. Şirketin, Dubai’de de yaptığı inşaatlar bulunuyor.”

Şimdi gelelim CHP’nin 100. yıl resepsiyonu için tercih ettiği JW Marriott Otel’e…

ABD eski Başkanlarından Obama’yı da otelinde ağırlayan Zeynel Özdoğan’ın inşaat sektörü dışındaki faaliyetlerinden biri ise turizm.

Ankara’da sosyetenin ve siyasetçilerin gözdesi olan J.W Marriott Otel, sadece lüks olmasından kaynaklanmıyor. Aynı zamanda deyim yerindeyse siyasi lobilerin de buluşma adresi durumunda.

İŞTE O OTEL

Otel en son CHP lideri Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti lideri Meral Akşener’in altılı masa zirvesinin hemen öncesinde gerçekleştirdikleri toplantıyla gündeme geldi.

2011’de açılan J.W. Marriot Ankara, ABD merkezli bir oteller zincirinin halkası.

Anıtkabir’e 4 kilometre, Kocatepe Camii’ne 5.3 kilometre mesafede olan otelin 413 odası bulunuyor.

Otelin asıl kurucularu ise J.Willarda Marriott ve eşi Alice Marriott.

Marriott ailesi 1927’den beri 127 ülkede 6 bin 500’den fazla tesisi bünyesine katarak büyüdü. The Ritz-Carlton, EDITION, JW Mariott, Renaissance Hotels, Marriott Hotels & Resorts, Delta Hotels, Gaylord, Courtyard, Town Place Suites by Marriott gibi oteller de ailenin bünyesinde bulunuyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun oğlu Kerem ve Mine Alşan’ın düğünleri de bu otelde yapılacaktı.

Ancak o dönem Kemal Kılıçdaroğlu, düğünün 300 bin liraya mal olacağı gerekçesi ile bu otelde yapılmasını istememişti.

Bunun üzerine Kerem Kılıçdaroğlu ve Mine Alşan, Çankaya Belediyesi’ne ait Ahlatlıbel Atatürk Parkı içindeki La Rossa Wedding’te sade bir nikah töreni ile evlenmişti.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx