Osman Kavala’dan altıncı yıl mesajı: Umudumu kaybetmedim

Gezi davası tutuklusu Osman Kavala, Silivri Cezaevi’ndeki 6’ncı yılında yazılı bir açıklama yaptı. 6 yıl boyunca suç işlediğine dair hiçbir delil olmadan cezaevinde tutulduğunu belirten Kavala “Ülkemde hukukun egemen olacağına dair umudumu kaybetmedim” dedi.

Yargıtay 3. Ceza Dairesi’nin Gezi Parkı davasında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını onadığı iş insanı Osman Kavala, tutukluluğunun altıncı yılında yazılı açıklama yaptı.

‘ÖDÜL BANA ONUR VERDİ’

Kavala, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

– 6 yıl boyunca suç işlediğime dair hiçbir delil olmadan cezaevinde tutuldum. Bunun sona ermesini beklerken, Yargıtay kararıyla hukuksuzluğun onanması ile infaz koşullarım ağırlaştı. Avrupa Konseyi Parlamenterler Asamblesi’nin kendisi de hapis deneyimi yaşamış olan Vaclav Havel adına verdiği ödüle layık görülmem bana onur verdi.

‘EN ÖNEMLİSİ UMUDU KAYBETMEMEK’

-Ancak, Hamas’ın sivillere saldırı eylemi ve İsrail bombardımanının Gazze’de yarattığı felaket sevinmeme fırsat vermedi. Filistin’de büyük acılara sebep olan terör ve şiddet ortamını besleyen adaletsizliklere karşı tüm uluslararası kuruluşların daha fazla duyarlılık göstereceklerini ve uluslararası hukuk normlarına uygun biçimde barışın sağlanması için güçlü bir inisiyatif alacaklarını umuyorum. Havel’in dediği gibi, ‘en önemlisi umudu kaybetmemek.’ Ülkemde hukukun egemen olacağına dair umudumu kaybetmedim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx