Zonguldak’ta ikiye ayrılan gemide neler yaşandı? CNN TÜRK’e özel açıklamalar

Denizin ortasında fırtına ile dakikalarca mücadele verdiler. Hayata tutunabilmek için “bize yardım edin” diyerek acil durum anonsu geçtiler.

13 mürettebatı ile Ukrayna’dan yola çıkan Kamerun bayraklı gemi, Zonguldak’ın Ereğli Limanı’nda fırtınaya yakalandı. Gemi dakikalarca limana yanaşmak için mücadele verdi. Tonlarca ağırlığındaki gemi fırtınaya karşı koyamadı, ikiye yarıldı.

O korku dolu anları yaşayan denizciler yaşadıklarını CNN TÜRK’e anlattı. “Her şey 10 dakika içinde oldu. Hava çok rüzgarlıydı, dalga vardı. 12 metre dalga vardı. Ortadan böyle karpuz gibi kırıldı gemi. Tam bir köprü üstündeydik. Geminin baş tarafı uçtu gitti. Köprü üzerinden sinyal verdik. Sahil Güvenliğe haber verdik, bir gemi de açıkta battı. Zor durumlar yaşandı ve şu anda sağız. Gemi açığa gitseydi çıkamayacaktık çok sert rüzgar vardı.”

Acil durum anonsunu alan Sahil Güvenlik ekipleri hızla kurtarma çalışması başlattı. 13 mürettebat gemiden sağ olarak kurtarıldı. Gemi mürettebatı ise Türkiye’ye ve onları kurtaran ekiplere minnettar. “Çok zor anlar yaşadık o anların tarifi yok. Herkese teşekkür ediyoruz, Türkiye’ye teşekkür ederiz. Biz Allah’a şükrediyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx