Amerika’da satışa sunulan en pahalı ev… 295 milyon dolara alıcısını bekliyor

En son 2019’un başlarında Manhattan’daki 220 Central Park South’ta bir çatı katı dairesi için yaklaşık 240 milyon dolar ödeyen hedge fonu milyarderi Ken Griffin konut alımında bir rekor kırmış ve en pahalı evi alarak dikkat çekmişti. Şimdi bu rekorun yeniden kırılması bekleniyor.

Eğer 295 milyon dolarlık satış gerçekleşirse Amerika Birleşik Devletleri’nin şimdiye kadar gördüğü en pahalı konut satışı olacak.

Wall Street Journal’ın haberine göre, Finansçı John Donahuen, Gordon Pointe olarak bilinen, o zamanlar gelişmemiş olan arazi üzerinde uçarken eşi Rhodora Donahue’ye “Oraya gitmek istiyorum” dedi. Ve 1985’te araziyi 1 milyon dolara satın aldı.

Donahuen, mangrovlarla çevrili balıkçı kulübesini 60 dönümlük bir cennete dönüştürmeye başladı. 5,650 metrelik sahil, üç ev ve T şeklinde iskelesi olan özel bir yat havuzuyla tamamlanan mülk, artık ABD’nin en dikkat çekici alanlarından biri haline geldi.

Donahuelar inşaatlarına ilk olarak altı yatak odalı ve etrafı kapalı havuzlu yaklaşık 11.500 metrekarelik bir evle başladı. 1990 yılında inşa edilen ikinci rezidans, beş yatak odası ve açık yüzme havuzuyla yaklaşık 5.500 metrekarelik bir alana sahip oldu. 2013 yılında da 5.800 metrekarelik yeni bir yapı ortaya çıktı.

70 yıldır evli olan çiftten John 2017 yılında, Rhodora ise 2022’de vefat etti. Oğulları Bill Donahue, her biri aile ofisi yönetim kurulunda bir sandalyeye sahip olan 13 çocuğunun artık harekete geçme zamanının geldiğini söyledi. Ayrıca Bill Donahue, çiftin bir zamanlar Başkan George H.W. Bush ve Barbara Bush’a da ev sahipliği yaptığını belirtiyor.

Kardeşler Napoli’deki malikanede toplantılar yaparak büyüseler de artık her şey değişti. O zamandan bu yana Donahue Ailesi 84 torun ve 175 torun çocuğu ile daha da büyüdü. Aile artık bu arazinin satılmasını bekliyor.

Mülk, Coldwell Banker Realty’den Dawn McKenna Group tarafından, Leighton Candler Corcoran Ekibi ve Savills’den Rory McMullen ortaklığıyla pazara sunuluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx