Esin Davutoğlu Şenol’u tehdit eden Mustafa Yücel trafik kazasında öldü

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol’u ofisinin önüne dana dili bırakarak tehdit eden Mustafa Yücel (40), trafik kazasında kızı Nisa Yücel (8) ile birlikte hayatını kaybetti.

DHA’nın haberine göre kaza, dün Mihalıççık ilçesi Karageyikli Mahallesi’nde meydana geldi. Mustafa Yücel’in kullandığı kamyonet, park halindeki ekskavatöre arkadan çarptı. Kazada sürücü Yücel ile kızı Nisa Yücel hayatını kaybetti; eşi Firdevs ile diğer kızları Sena Yücel yaralandı. Yaralılar, sağlık ekiplerince Eskişehir Şehir Hastanesi’ne götürüldü. Cenazeler ise Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi morguna kaldırıldı.

Ne olmuştu?

Aşı karşıtlarının hedefi haline gelen enfeksiyon hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol’un kapısına, 2022 yılının ağustos ayında 2 adet dana dili bırakılmıştı. Şenol, sosyal medya hesabından kendini Op. Dr. Mustafa Yücel olarak tanıtan ve sahte doktor olduğu iddia edilen Büyük Uyanış Derneği üyesi bir kişi tarafından tehdit edildiğini, olayı gerçekleştirenin de o olduğunu açıklamıştı. Şüphelinin silahlı paylaşımlarını belirten Şenol, olayın planlı bir cinayet girişimi olduğunu ifade etmişti.

Mustafa Yücel, yargılandığı davada, ‘tehdit’ suçundan 4,5 yıl ‘ısrarlı takip’ suçundan da 1 yıl olmak üzere toplam 5,5 yıl hapse çarptırılmıştı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx