İki resim arasındaki 5 farkı 8 saniyede bulabilir misin? 5. farkı sadece görsel zekâsı yüksek olan kişiler fark edebiliyor!

Zekâ testinin en popüler çeşitlerinden biri olan farkı bul testleri, görünüşte birbirinin aynısı olan iki resim arasındaki farkları bulma yeteneğini test eden bulmacalardır. İki resim arasında bazen kolaylıkla fark edilebilecek kadar basit bazen de oldukça dikkat ve gözlem yeteneği gerektiren farklılıklar olabilir.

Farkı bul bulmacalarında, iki resim arasındaki farklar bazen bir nesnenin konumundan rengine kadar herhangi bir şey olabilir. Farkı bul bulmacalarını düzenli olarak çözmek, konsantrasyon ve gözlem becerilerinizin gelişmesine yardımcı olur.

Gözlem becerinize güveniyor musunuz? Gözlerinizin bir kartal kadar keskin olduğunu mu düşünüyorsunuz. O zaman bu farkı bulma mücadelesini deneyin ve kendinizi test edin!

8 SANİYEDE 5 FARKI BULUNYukarıda yer alan illüstrasyon görselinde bir masal kahramanları olan kırmızı başlıklı kız ve kurda ait bir görüntü görüyorsunuz. İlk bakışta iki görselde birbirinin birebir aynısı gibi görünüyor. Ancak iki görsele de dikkatlice bakarsanız arada bazı farklılıkların olduğunu göreceksiniz.

Sizden bu iki resim arasındaki 5 farkı 8 saniye içerisinde bulmanız isteniyor. Bunu yapabilir misiniz?

Zamanınız şimdi başlıyor.

Farkı bul bulmacasındaki farklılıkları keşfetmek, okuyucuların ayrıntılara olan dikkat düzeyini test eder. Bazı farklılıkların fark edilmesi kolay bazılarının ise daha zordur. Bunun için resme daha yakından bakın ve tüm farklılıkları tespit etmeye çalışın.

Eğlenceli vakit geçirmenin bir yolu olan bu tarz zekâ testlerini çözmek araştırmalara göre konsantrasyonun ve hafızadan sorumlu alanların gelişmesinde büyük oranda rol oynadığını gösteriyor. Bu sebeple bu tarz aktiviteleri düzenli olarak yapmak, hafızanın dinç tutulmasına destek olur.

Acele edin zaman bitiyor. Tüm farkları bulabildiniz mi?

İŞTE 5 FARK

 Ve süre doldu. 8 saniye içerisinde tüm farklılıkları tespit edebildiniz mi?

Mükemmel gözlem becerisine sahip, 5 farkı da verilen süre içinde bulan okuyucularımızı tebrik ederiz.  Tüm farkları bulamayan ve hala arayış içinde olan okuyucularımız ise merak etmesin. Birazdan sizlerle cevap görselini paylaşacağız.

İşte iki resim arasındaki 5 fark;İşte tüm farklar bu kadardı. Bu tarz zekâ testlerini sevdiyseniz arkadaşlarınız ile paylaşın ve onların da kendilerini test etmesine yardımcı olun.

Peki, siz iki resim arasındaki 5 farkı 8 saniyede bulabildiniz mi yoksa süre yetmedi mi? Yorumlarda bizimle paylaşın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx