Öğrencilere tatil müjdesi! Ara tatil öne çekiliyor, işte yeni tarih!

Bilindiği üzere öğrenciler yeni yönetmelik gereği hem Kasım ayında, hem de Nisan ayında 1’er haftalık ara tatile çıkıyorlar. Bu ara tatiller okulun başlangıç veya bitiş dönemlerine eklendiği için eğitim – öğretim döneminde herhangi bir kayıp olmuyor.

Bu sene ki ilk ara tatil, MEB’in yayınladığı takvime göre 13 Kasım’da başlayacak ve 17 Kasım’da sona erecek. Elbette hafta sonlarını da işin içerisine kattığımızda önümüzde 9 günlük bir tatil olacağını söyleyebiliriz. Peki bu tatil tarihinin değişme ihtimali var mı?

Bilindiği üzere beklenmedik ülke çapında bir felaket yaşanmadıktan sonra tatil dönemlerinde ya da tatil tarihlerinde herhangi bir değişiklik yaşanmıyor.

Öğrencilere tatil müjdesi! Ara tatil öne çekiliyor, işte yeni tarih!

Fakat meteoroloji uzmanları Kasım ayının ilk haftasında yoğun bir kar yağışı olacağını ve İstanbul başta olmak üzere pek çok büyük şehrin bu kar yağışından etkileneceğini söylüyorlar. Yurdun genelinde hissedilecek olan soğuk hava dalgasının pek çok şehri de beyaza boyaması bekleniyor.

Bu bağlamda öğrencilerin okuldan geri kalmamaları için ara tatilin öne çekilebileceği ve olası kar tatilinin de bu şekilde sübvanse edilebileceği belirtiliyor. Yani kar tatil döneminde yağacağı için ekstra bir tatil durumu söz konusu olmayacak ve böylece öğrenciler de derslerinden geri kalmayacaklar.

Elbette bu durum şimdilik kesinleşmiş değil. Muhtemelen önümüzdeki günlerde Kasım ayının başında yurt genelinde havanın nasıl seyredeceği daha kesin bir şekilde karşımıza çıkacaktır. Büyük ihtimalle ara tatil tarihi de önümüzdeki süreçte kesinleşecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx