Süper Kupa maçı oynanmadı! Taraftarlar isyan etti

Galatasaray ile Fenerbahçe’nin karşı karşıya geleceği Süper Kupa finali öncesi tarihi bir kriz yaşandı.

Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’daki Al-Awwal Park Stadı’nda oynanması planlanan mücadeleye Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Yurtta sulh, cihanda sulh’ sözünün yer aldığı pankartla çıkması planlanan takımlara Suudi yetkililer tarafından izin verilmediği iddia edilmişti.

Takımlar toplantı yaptı

Bunun üzerine maç için stada gitmeyen Galatasaray ve Fenerbahçe’de Başkanlar Dursun Özbek ile Ali Koç, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ile toplantı yaptı.

Yapılan uzun toplantı sonrası TFF, Fenerbahçe ve Galatasaray’dan ortak açıklama geldi. Açıklamada organizasyondaki bazı aksaklıklar nedeniyle kupa karşılaşmasının ileri bir tarihe ertelendiği belirtildi.


Taraftarlar saatlerce bekledi

Maçın başlamasına saatler kala tribünlere gelen taraftarlar ise gün içinde hem yaşanan gelişmeleri takip ettiler hem de merakla maçın oynanıp oynanmayacağını beklemeye başladı.

Maçın iptal kararının açıklanması ile taraftarlar da öfkeyle saatlerce beklediği stadyumdan ayrılmaya başladı. Bazı taraftarlar, yaşanan bu gelişmeler üzerine karşılaşmanın bilet fiyatlarının kendilerine iade edilmesini de talep etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx