XRP topluluğu Ripple kutlamasında önemli bir açıklama bekliyor

Investing.com – Ripple bugün bir kutlama gerçekleştirecek. XRP topluluğu arasında ise bu kutlamada önemli bir açıklama yapılabileceğine dair spekülasyonlar devam ediyor. 

Her ne kadar Ripple yönetiminden bir açıklama yapılacağına dair ipuçları gelmese de topluluk, inancını korumaya devam ediyor. Ortaya atılan söylentiler arasında Ripple’ın SEC ile devam eden yasal mücadelesinde bir anlaşmanın yakın olduğu ve bu konuda bir açıklama yapılabileceği bulunuyor. Kutlama, özellikle Ripple’ın SEC karşısındaki zaferi temalı olduğu için bu söylenti oldukça güçlenmiş durumda. 

Ripple’ın SEC ile anlaşma sağlaması, şirketin kalkınma yolundaki en büyük engelinin ortadan kalkması anlamına gelecek. Bunun gerçekleşmesi durumunda XRP’nin Temmuz ayında kaydettiği bir yükseliş ivmesinden daha sert bir yükseliş ile piyasa değerini önemli ölçüde artıracağı düşünülüyor. 

Ripple kutlamasında olası beklentilerinden bir diğer ise şirketin halka arz olacağının açıklanması. Ripple’ın halka arz konusu uzun süredir devam eden bir tartışma konusu. Ancak bu noktada SEC davası, şirketin önünü tıkamaya devam ediyor. Yine de Ripple’ın mevcut gelişimi, başarılı faaliyetleri ve büyüme trendi göz önüne alındığında halka arz için uygun bir şirket olduğu görüşü hakim. Kaldı ki geçtiğimiz günlerde Ripple’ın halka arz sürecini analiz eden bir finansal araştırma kuruluşu, 64.000 firma üzerinden yaptığı analize göre Ripple’ın halka arz şansını %98 olarak buldu. 

Başka bir beklenti ise diğerlerine göre oldukça zayıf kalan bir iş birliği anlaşması olarak şekilleniyor. Ripple, yıllardır devam eden faaliyetlerinde birçok şirket ile önemli iş birlikleri kurmasına rağmen bu tür gelişmeler, XRP piyasasında dikkate değer oranda fiyatlanmadı. 

Diğer yandan bazı yorumcular, kutlamada herhangi bir açıklama geleceğine inanmıyor. Tüm bu beklentiler için henüz uygun bir ortamın oluşmadığına inananlar, mevcut piyasa koşullarında önemli bir açıklamanın gelmesini gerçekçi bulmuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx